Dağlıca’daki çatışmada şehit haberi
Ana Sayfa
Oyun
Yazarlar
Foto Galeri
Video Galeri
Top List
Son Dakika Ekle
Deniz EGECE
Düşünce Molası (BREAK MIND)
16 Nisan 2012, 08:30
Deniz EGECE

DÜŞÜNCE MOLASI ( BREAK MIND )

DÜŞÜNCE MOLASI (DM) NEDİR ?
Düşünce molaları  üst nitelikli bir düşünme üretir. Sıradan düşünce biçimleri kendisini tekrar eden, etkisiz ve sınırlı enerjilerdir. Değiştirme ve oluşturma güçleri yoktur. Daha çok vehim, kuruntu, başıboş hayaller biçiminde akar. Düşünce molaların da ,derin düzeyde düşünceye dalınır.Atom altı frekans alanda etkili olabilecek tarzda bir yaratıcı düşünme biçimidir. Özel bir bilinç düzeyine girerek,özel olarak kurgulanmış sözel ve imgesel oluşumları içerir. Bütün evreni tekamül ettiren enerjiyle işbirliğine girildiğinde siz bir "kişi" olmanın sınırlı olanaklarını aşar, "bütün" ün gücüne ulaşırsınız.Düşünce molası kelimelerden de anlaşıldığı gibi, bir moladır. İnsanın kurtarılmış saatleri olmalıdır. Yaşam hızından bazı saatler kurtararak kendinle baş başa kalıp düşüncelerini izlemek,fark etmek , düzenlemek ,kontrol etmek, tutunmak , affederek serbest bırakmak, odaklanmak, yönetmek,   güçlendirerek enerji yüklemek gibi sıralayabiliriz.Bakınız atom altına inildikçe enerjilerin gücü ve dinamiği artar.Düşünce bir atom altı enerjisidir  Düşünce insanı hem yaşatır hem de öldürür. Her durum ve sonuç bir düşüncenin eseridir. Bedeninizi ve hayatınız dan beklentileriniz varsa, bu düşünce molası olmadan olmaz .Düşünce molası hayatın anahtarıdır Düşünce molası şifa verici özeliğe sahiptir. Düşünce molası geleceğinizin başlangıçtır,düşünce molası  en büyük ilaçtır. Düşünce molası kaynak ve hammaddenin işlenmesindeki alet ve edevat dır. Düşünce molası her şeydir. Düşünce molası sabah ilk saatleri ve gecenin son saatlerinde yapılmasında fayda vardır, beyindeki frekanslarla ilgilidir,o saatler de kotlamanın,farkında lığın ve düşünce egzersiz yapılanabilinecek en uygun  zaman dilimleridir.Düşünce molasında uygulanacak teknik ve metotlar doğru uygulandığında %100 sonuç alınır.“ Mutluğun , huzurun ve dingiliğin  anahtarı,  İdeal bedenin sırrı.Kendi kendine şifa ve tedavi etmektir üstelik Dünyanın en güçlü ilacıdır.Yaşamı ve bedeni kontrol ederek, arzu edilen  yönde şekillendirerek sonuçlandırmaktır”.  
Düşünce molası için zaman ayırdığında; Zihnine zaman ayırmış oluyorsun, düşünce enerjilerine  egzersizler yapabiliyorsun. Olumsuz düşünceleri temizleyerek yerine olumlu düşünceleri kotluyorsun. Düşüncelerin kaliteleşerek , özgürleşiyorlar. Düşüncelerini verimli, taze ve dinamik hale getirebiliyorsun. Yeni, taze ve bebek düşünceler üretebiliyorsun. Düşüncelerini geliştirebiliyor ve değiştirebiliyorsun.  Zihninde çürümüş  ceset düşünceleri affederek uğurlayabiliyorsun. Düşünce enerjini yenileyerek , somut enerjini değiştirebiliyorsun.Seçimlerini fark edebiliyorsun. İnançlarını ve duygularını güçlendire biliyorsun. Düşüncelerin en gülcü enerjindir, seni hem yaşatabiliyorlar hem de  öldürebilirler. Düşüncelerinle farkındalığını ortaya çıkartabiliyorsun. Sen düşüncelerinin sonucusun.DÜŞÜNCE MOLASI (DM) TEKNİKLERİN AMACI NEDİR ?
DM’sı Tekniklerini  istenilen bir sonuca ulaşmak için kullanılır. Kilo yapan düşünceleri  fark etmek . Kilo yapan  yanlış (kırmızı) düşünce ve inançlar affederek bilinçaltından etkisiz hale getirmek . Zayıflatacak doğru (yeşil ) düşüncelere odaklanarak güçlendirmek. Enerji akışı ve kontrolü, olumlu ve olumsuz düşünceleri  ayıklamak , bulunduğun yaşamı  ve bedenin yanlışlarının farkındalığını kazanmak, düşünce hızını yavaşlatmak, istenilen beden ve yaşam inançlarını güçlendirmek , enerji  yenilemek, güçlendirmek , depolamak,istenilen beden ve yaşamın sürekliliğinin devamını sağlamak. Sakin ve huzurlu bir yaşam oluşturmak , özgüveni artırmak, büyümek , uykudan uyanarak gerçeği fark etmek.

DÜŞÜNCE MOLLARI (DM) NE ZAMAN YAPILINIR ?
Güneşin doğumu ve batımı en verimli zamandır. Uyandıktan sonraki ilk saatler , yatmadan önceki son saatler en verimli zamanlarıdır, gün içersinde de sesiz bir ortamda. Minimum 20 dakika yeterlidir ( verimliliği artırmak istenirse süre uzatılabilinir). İlk zamanlarda her gün iki tekrar.

DÜŞÜNCE MOLLALARINI (DM)  NERDE  YAPMALIYIM ?
 1.Deniz kenarında 2.Göl kenarında 3. Ormanda 4. Balkonda 5. Isıs bir odada 6. İş yeri ofisde orta dereceli etkili ; 7.Metroda 8.Otobüs de 9. Uçakta

DÜŞÜNCE MOLASI (DM) POZİSYON ŞEKİLLERİ
Sandalye de,  Dizlerin üzerinde oturarak, Bağdaş kurarak (bacaklar ve sırt 90 derece acı ), Sırt üstünde yatarak ( sakıncası uykuya dalmanıza sebep olur).

DÜŞÜNCE MOLSI (DM) NASIL YAPMALIYIM ?
1.    Ses, hareket, ışık, insanlar gibi dikkatinizi dağıtabilecek şeylerden yeteri kadar uzak bir yer.
2.    Dengeli, dik ve rahat bir oturma şekli
3.    Fiziksel ve zihinsel rahatlık.
4.    Nefes alıp verme
5.    Baş kısmından ayak parmaklarına kadar sırasıyla gevşetmek , tüm bedenin gevşemesini mırıldanmak yada düşünmek.
6.    Nabız ,kalp atışını , sinir ve sindirim sistemlerin yavaşlaması için sakin ve sesiz  içe dönük konuşma.
7.    Tekniğin başlanılması

DÜŞÜNCE MOLASI (DM) NEDEN YAPMALIYIM ?
• Huzurlu bir zihin, öz saygıyı ve mutluluğu geliştirmek .
• Zihni berraklaştırarak ,odaklamak .
• Hafız ve konsantrasyonu güçlendirmek.
• Yaşamdaki zorlukları ,soğukkanlılıkla karşılayabilmek ve yüzleşebilmek .
• Potansiyelinizin tam olarak ortaya çıkmasını  sağlamak.
• Düşünceleri daha iyi kontrol edebilmek .
• Kararları çok daha kolay alabilmek .
• Uyku kalitesi artırmak.

DÜŞÜNCE MOLASI (DM) TEKNİK ve METOTLARI
İki Şükran Bir Sevgi Teknikleri , görsel kotlama  , Farkındalık Teknikleri, Uzaklaştırma Teknikleri, Çekim Teknikleri ,Süreklilik Teknikleri, Enerji Teknikleri , Motivasyon Teknikleri, sözel kotlama , Kontaplasyon teknikleri, Değişim Teknikleri..

DÜŞÜNCE MOLASI (DM) FAYDALARI
Stres: Stresin kaynağı; gerilim, dışarıda değil içeridedir. Huzur dışarıda değil içeride başlar. Dışarıdaki enerji içerdeki merkezden ortaya çıkar. DM’larında zihin ve beden birliktelikte bir uyum yaşar ve fiziksel stres ve yorgunluk kaybolur. Düşünceler ve inançların güçlendirildiği için, dışarıdan gelen baskıyı bloke etmesini ya da kabullenmemesini sağlar. Etkilenmeyi azaltır. Düşünce yavaşlatılıp kontrol altına alındığı için zihinde karmaşıklık kayıp olur.
Doğal denge ayarları:DM’ları sperm ve anne karnındaki yaşamımız ile ilk 0-2 yaşımızdaki  var olan öz-enerji dengelerimizin tekrardan ayarlanmasını sağlar.
Zekayı, yaratıcılığı ve hafızayı artırır: Zihin soyut enerjileri gözlemlediği için; olumsuz, kökleşmiş, ihtiyaç olmayan bilgiyi ve enerjileri arındırarak, yeni bilgi ve kapasite artırımı gerçekleşir. Zihin aktivasyonu gerçekleşince zeka,yaratıcılık ve hafıza güçlenir.

Gelişmiş sağlık; Psikosomatik hastalıklar olan; Kroner Kalp yetmezliği-Hipertansiyon - Mide ülseri-Obezite-Uyku apnesi-Astım-Tiroid-Şeker-Sedef-Egzama-Saç dökülmesi-Romatizmal eklem iltihabı-Kanser -Migren-Panikatak-Anksiyete -Kaygı- Baş ağrısı-Karın ağrısı–Sürekli yorgunluk,bitkinlik-Denge sorunları-Görme bozuklukları-Sırt ağrısı-Kas ağrıları-cilt hastalıkları-yüksek tansiyon-sindirim kanalı ülseri-kolit-alerjik hastalıklar-astım-egzama-bilhassa makat ve rahimde karşılaşılan şiddetli kaşıntılar-Şeker hastalıklar, beden ve zihnin arasındaki enerji tıkanıklarından meydana gelmektedir.DM. teknikleri doğru uygulandığında tüm bu hastalıkların oluşmasını baştan önlenebilmenin yanı sıra oluşmuş hastalıklarında kişi kendi kendine tedavi edebilir.
Tansiyonu düşürür; Stresten uzak kalınca tansiyon düşer.
                                                  
Enerji artışı; Beden ve zihin uyumu ve enerji akışı doğala dönmesi verimli enerjiyi ortaya çıkartır.
Uykusuzluk sona erer uyku kalitesi artar; DM’ları rahatlatıcı ve gevşeme özelliğine sahiptir üstelik düşüncenin dengelenmesi ve enerji akışı dengeli akması, uyku problemini ortadan kaldırır.

Biyolojik yaşlanma yavaşlayarak geri  çekilir; Hiç uygulamamış olanlarda 5-12 yaş daha gençleştirir.
Mutluluk; Mutsuz olmak, mutlu olmaktan daha fazla enerji gerektirir. Mutlu olmak için enerji harcamaya gerek yok.DM’ları  insan ilişkilerinde ve çevre enerjilerle daha ılımlı, güvenilir, problemleri avantaja çevirme, kıyaslamama, tarafsızlık, pozitif düşünme, farkların ve renklere saygı, gibi düşünce kalıplarının güçlendirir. Mutsuzluğu sebep olan etkenleri ortadan kaldırır.  

Öz-saygının artması; Öz-bilinç ve öz-ihtiyaçların karşılanmasının ardından öz-saygı artar.
Dinginlik ve Huzur; Geçmişteki ilişkiler, olaylar, düşünceler, inançlar, kırgınlıklar, kırılmalar affederek tutunma bırakıldığı için enerji tüketen düşünceler ortadan kalkar ve olumlu düşünceler güçlendirildiği için dinginlik ve huzur gelir.

Konsantrasyon ve odaklanma; Yapılanacak soyut enerji çalışmalarında enerjilere odaklanma ve konsantrasyonu güçlenir.Daha net ve çabuk beklenen sonuca ulaşılır.

Enerjinin ortaya çıkması; Karanlık ve sessizlik enerjinin dolumu ve ortaya çıkışını sağlar. DM’larında beş duyu organlarımız içe dönüktür enerjinin artırımı ve potansiyelinin tam olarak ortaya çıkması sebep olur.

Düşünce kontrolü ve yönetim; Gün içersinde bir insandan  ortalama 70.000 adet düşünce akar. Düşünceler bedeni öldürebilir yada yaşatabilir. Düşünceler yaşamı cennette yada cehenneme çevirebilir.Düşünce tanınmaz , kontrol edilmez ve yönetilmezse , bedende ve yaşamda sorunlar ,gerilemeler ,enerji tıkanıklıkları ( hastalık) , verimsizlik oluşur. DM’larında uygulanacak tekniklerle beden ve yaşam yeniden yapılandırılır.

Karar ; En kötü karar bile  kararsız kalmaktan daha iyidir. İyi karar yada kötü karar yoktur sadece karar vardır, karar alamamak enerjinin akışını bölerek ilerlemenin ve gelişmenin önü tıkanır. DM’larında karar almak daha kolay ve nettir.

Bilgelik ;  Kendini bilmek diğer tüm bilgilerin başlangıcıdır.Ego doğamıza aykırı bir fenomendir,öz güçlendirildiğinde  ego ortadan kayıp olur.Her kez özgür olarak doğar , ama tutsak olarak ölür.özgürlük öz-bilincimizde kotlanmıştır.DM’larında evrensel enerjilerle iletişim gerçekleşerek bilgelik ortaya çıkar.
Enerjinin içe akması ; Bilinç dışarı doğru akar ,kime ve neye bakarsak enerjimiz oraya akar , gözler kapatıldığında enerji içeri akar. Enerji  farkında lığımızı  nereye odaklanırsak orası aydınlanır. Her şey iç merkezden çıkarak dış dünyaya yayılır .Bir ömür boyu dış dünyanın enerjilerini gözlemleriz , merkezi kaynağı tanımadan sonuçları gözlemleriz. DM. da içe dönük enerjilerle tanışır ve içe dönük gözlemleme yaparız. Daha az enerji harcar , enerjinin kaynağı ile tanışır.Enerji yönetimi ve farkındalığı her şeydir.

Şükran ve sevgilerimle….

Deniz EGECE


YORUMLAR

Misafir
04 Nisan 2013, 08:06
kitap bulunmuyor
1

Misafir
(500)
Şimdi Üye OlYAZARIN ARŞİVİ


ANKET
2015 Erken Seçiminde Hangi Partiye Oy Vereceksiniz?
MHP
CHP
SP
AKP
HDP
HİÇBİRİ
BBP
DİĞER
Sonuçlar

Magazinsel   |   Telegezi TV   |   Prestij Yapım

Siteden yararlanırken gizlilik ilkelerini okumanızı tavsiye ederiz.   (c) 2004-2015
Tüm hakları saklıdır. izinsiz ve kaynak gösterilemeden yayınlanamaz.

İHDERRSS 2.0